Jeśli chcecie spędzić urlop na rowerze, najlepszym wyborem są Wschodnie Morawy. Bezpieczne ścieżki rowerowe prowadzące malowniczymi dolinami rzek, trasy rozrywkowe w górzystym i średnio pofałdowanym terenie oraz dostarczające wrażeń parki rowerowe – to wszystko jest tutaj do Waszej dyspozycji. Przez region Wschodnie Morawy przechodzą dwie trasy główne, dalekobieżne. Do obu prowadzą dziesiątki lokalnych ścieżek i dojazdów, które są punktem wyjścia do interesujących wycieczek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Urzekające ścieżki prowadzące po grani z pięknymi widokami, technicznie wymagające odcinki, przystępne leśne i polne drogi.

Królowa morawskich ścieżek rowerowych – Bečva – oferuje na trzech odnogach 160 km przystępnej trasy. Pierwsza odnoga o długości 71 km biegnie praktycznie od źródła równolegle do rzeki Vsetínska Bečva. Prowadzi z Velkich Karlovic przez Vsetín do Valašskiego Meziříčia. Do tego samego punktu prowadzi odnoga Rožnovska – od zapory w Górnej Bečvie przez Rožnov pod Radhoštem i Zubří (32 km). Z Valašskiego Meziříčia, gdzie spotykaja się Vsetínská Bečva i Rožnovská Bečva, prowadzi trzecia odnoga ścieżki rowerowej (57 km) do Hranic na Moravie i Přerova aż do zbiegu z rzeką Moravą w Tovačovie. Niektóre odcinki ścieżki rowerowej nadają się również do jazdy na rolkach.

Nowością tegorocznego sezonu rowerowego na Wołoszczyźnie jest Bike arena Vsetín. Do już świetnie funkcjonującego kompleksu „Kyčerka“ w Velkich Karlovicach, w tym roku przybyło kolejne miejsce, które docenią miłośnicy tras singletrailowych. Trasy są pomyślane jako gravity traily, tj. jazda odbywa się jedynie z góry na dół, praktycznie bez konieczności pedałowania. Są tu także ścieżki przeznaczone dla najmłodszych rowerzystów, którzy nauczą się tutaj podstaw bezpiecznej jazdy w terenie. Nauka będzie jednocześnie zabawą dla małych sportowców. Bike aréna aktualnie oferuje (na razie) 15 km doskonałych tras, ale także potrzebne zaplecze. Tereny Vsetín oraz Kyčerka są ze sobą połączone, można więc w jednym ośrodku wypożyczyć rower a w drugim go zwrócić.

www.cyklostezkabecva.com

Wybrane imprezy dla rowerzystów:
5. 7. Bikemaraton Drásal, Holešov
W sezonie letnim – wieczorna jazda na Kyčerce (ze sztucznym oświetleniem).

 • Cykloturystyka na Kanale Baťy

  Dużym fenomenem i ulubionym celem turystów jest ścieżka rowerowa prowadząca wzdłuż Kanału …
 • Zoo Zlín

  W Lešnej pod Zlínem leży romatyczny secesyjny pałac z parkiem i wyjątkowym ogrodem zoologi…
 • Zamek Buchlov i pałac Buchlovice

  Niezdobyty nigdy zamek Buchlov pochodzący z XIII wieku należy do najstarszych zamków na Mo…
Load More Related Articles
Load More By dawid
 • Cykloturystyka na Kanale Baťy

  Dużym fenomenem i ulubionym celem turystów jest ścieżka rowerowa prowadząca wzdłuż Kanału …
Load More In Trasy rowerowe
Comments are closed.

Check Also

Słowackie Lato Alternatywne 21-22.7.2023 – Brezno

Zapraszamy na profil slowacja-latem.pl na facebooku, aby zdobyć 4 karnety na Festiwal Słow…