Muzeum Techniki Tatry – Wystawa samochodów osobowych, wojskowych, sportowych, wyścigowych, trofeów z międzynarodowych zawodów. Wędrówka od początków produkcji środków transportu na terenach Austro-Węgier aż do produkcji dzisiejszej. W budynku znajduje się także wystawa dotycząca olimpijczyka Emila Zatopka i jego żony Dany.

Muzeum Laszskie (w willi Szustali) – Pod jednym dachem zgromadzono dwie słynne wystawy. Jedna poświęcona jest koprzywnickiej majolice, ceramice i kaflowym piecom, produkowanym w tutejszej fabryce od 150 lat. Druga dotyczy bogatej spuścizny malarza i ilustratora Zdeňka Buriana pochodzącego z Koprzywnicy. Obok przedstawieni są i inni słynni mieszkańcy miasta.
Muzeum Fojtství – Najstarszy budynek w mieście. Miesjce urodzenia Ignacego Szustali założyciela fabryki pojazdów, z której powstały zakłady Tatra. Kilka powozów jest wystawionych w oryginalnej stodole przy muzeum. W samym budynku ekspozycja dotycząca historii miast i okolic.
Wieża widokowa na Białej Górze – Wieża widokowa wyrosła na wysokość czterdziestu trzech metrów na granicy miast Kopřivnice i Štramberk. Jej kształt przypomina symbol struktury DNA, tzw. spiralę życia. Można z niej podziwiać malownicze widoki Beskidów i Jesioników.
Ruiny zamku Šostýna – Zamek został wybudowany przez pana feudalnego Jindřicha z Hückeswagenu w latach 1280–1290. Wkrótce po 1420 r. został zdobyty i kolejnego remontu już się nie doczekał. Wiele lat później (1813–1844), gdy właścicielem był ród Rašków, zamek został rozebrany i użyty do budowy zakładów produkujących artykuły gliniane. Wykopaliska z Šostýna są w Muzeum Fojtství.
Niedaleko ruin zamku Šostýn (Kopřivnica, powiat Nový Jičín) znajdują się dwa punkty widokowe, mianowicie Kamień Raški i wieża widokowa Bezručova.

Kamień Raški – Skalny blok wapienny z platformą widokową oferuje piękny widok na okolicę, zwłaszcza na część Štramberka, wzgórza Červený kámen i Bíla hora

Wieża widokowa Bezruča – 13-metrowa drewniana wieża widokowa postawiona w 2012 r. na miejscu poprzedniej żelbetowej z 1981 r. Na szczyt nowej wieży prowadzi 45 schodów.

Miejskie Centrum Informacyjne Kopřivnice 
Obránců míru 368, 742 21 Kopřivnice
tel.: + 420 556 821 600, +420774 668 001
e-mail: ic@koprivnice.cz
www.koprivnice.cz

Region Lašská brána Beskyd (www.lasska-brana.cz)

Load More Related Articles
Load More By dawid
  • Praga

    Najwspanialsze miasto Republiki Czeskiej, niektórzy uważają ją za jedną z piękniejszych st…
  • Ostrava

    OSTRAWA PEŁNA BARW, SZTUKI, ZABAWY, ZIELENI, ZABYTKÓW TECHNIKI, KAWIARNI, TECHNOLOGII I ST…
  • Szpindlerowy Młyn

    Špindlerův Mlýn (Szpindlerowy Młyn) jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną miejsc…
Load More In Miasta
Comments are closed.

Check Also

Słowackie Lato Alternatywne 21-22.7.2023 – Brezno

Zapraszamy na profil slowacja-latem.pl na facebooku, aby zdobyć 4 karnety na Festiwal Słow…