ZOO PARK Vyškov utworzono w 1965 r. Dzisiaj obejmuje teren około 4 ha. Zajmuje się hodowlą przede wszystkim podstawowych i egzotycznych gatunków zwierząt domowych i gospodarczych z całego świata. Obecnie znajduje się tam około 750 zwierząt 144 gatunków i ras. Spotkacie tu na przykład jedno- i dwugarbne wielbłądy, lamy, kilka ras koni i osłów, małe i duże przeżuwacze, reprezentantów małych drapieżników, gryzonie i ulubione wśród małpiatek lemury. Zwierzęta znajdują się na dużych wybiegach nazwanych: Afryka, Azja i Ameryka Południowa lub w samodzielnych pawilonach. Ponadto w naszym zoo zobaczycie rzadką rasę długowłosego osła Baudet de Poitou, zwanego mamucim. Grupę zwierząt przywieźliśmy w 2013 roku z Francji i jeszcze jesienią tego samego roku przyszedł na świat mały źrebak.

Krajowe ptaki grzebiące są reprezentowane przez, znajdujące się w osobnym pawilonie, kury domowe. Ptactwo wodne, np. gęsi i kaczki, zobaczycie w zbiornikach wodnych rozmieszczonych na terenie całego ogrodu.

Zobaczycie także dwupalczaste strusie afrykańskie i australijskie nandu, a także żurawie, bażanty, indyki, papuszki, sowy oraz małe ptaki drapieżne.

Ekspozycję kotów syberyjskich poszerzyliśmy o koty bengalskie. Nasz ogród posiada największą kolekcję królików domowych spośród wszystkich ogrodów zoologicznych Czech i Słowacji. Zaraz obok królików znajduje się ekspozycja nutrii ze sztucznymi skałami, sadzawką i strumykiem.

Ulubionym miejscem dzieci w zoo jest z pewnością Podwórko naszej babci. Jest ono inspirowane wiejskimi zagrodami z połowy XX wieku i daje zwiedzającym możliwość kontaktu ze zwierzętami. Można obserwować, pogłaskać a nawet nakarmić różne rasy kóz, owiec, prąsiąt oraz drobiu. Nieobciążającą, nizkokaloryczną karmę można nabyć bezpośrednio w kasie przy wejściu do zoo. Dzieci z pewnością ucieszy szereg atrakcji, np. drewniane rzeźby zwierząt służące za drabinki, belki, huśtawki, a także plac zabaw z trzygłowym smokiem. W ZOO PARKU Vyškov znajdziecie przyjemny zakątek do odpoczynku, przekąski i altany widokowe. Cała powierzchnia zoo jest wyposażona w wysokiej jakości zaplecze socialne i przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

W 2011 roku otwarto Centrum edukacji środowiskowej Hanacka Farma, gdzie w replice wiejskiego gospodarstwa i przyległej stodole w przystępnej formie prezentowane są zwiedzającym informacje o środowisku naturalnym oraz odbywają się pokazy starych technik rzemieślniczych. Częścią Centrum jest także stała wystawa narzędzi i maszyn rolniczych. W pomieszczeniach farmy otwarto bardzo ciekawą ekspozycję pszczół, na której w szklanym ulu zobaczycie życie tych niestrudzonych pożytecznych stworzeń. Hanacka farma służy zarówno zwiedzającym ZOO jak i uczniom szkół wszystkich typów, pedagogom i specjalistom.

Atrakcje – co oferujemy w ZOO PARKU:

 • Ekspozycje: Afryka, Azja Południowa, Ameryka z ciekawymi zwierzętami domowymi z tych kontynentów
 • Podwórko naszej babci – część Zoo, gdzie można karmić zwierzęta kupionym jedzeniem
 • Pawilon drobiu – jak intersujące i piękne mogą być „zwykle“ kury
 • Wystawa kotów syberyjskich pokazująca ich życie w stanie dzikim i w hodowli domowej
 • Wodny drób, papugi, drapieżniki, zwierzęta kopytne – konie, wielkie i małe przeżuwacze, prosięta, wielbłądy, lamy, lemury

Usługi:

 • Hotel z restauracją, bowlingiem i tarasem
 • 2 bary szybkiej obsługi (z miejscami do siedzenia)
 • Zaplecze socialne z WC i przewijakiem
 • Sprzedaż pamiątek
 • Różnorodne miejsca odpoczynku i atrakcje dla dzieci
 • Interaktywne i artystyczno-edukacyjne panele
 • Plac zabaw dla dzieci
 • Parking blisko wejścia
 • Transport z Zoo do DinoParku i z powrotem specjalnym DinoEkspresem


Dużą ilość zwiedzających zapewnia od 2006 rokuDinoPark Vyškov, który znajduje się pod zarządem własnie vyškovskiego zooparku. Bezpośrednio z zoo (oraz z powrotem), zwiedzający są przewożeni do oddalonego o 2 km DinoParku za pomocą specjalnych DinoEkspresów. DinoPark znajduje się niedaleko od miasta, ale jego otoczenie przypomina prawdziwy mezozoik. Jest to unikalny park rozrywki, gdzie na obszarze około 4 ha zobaczycie ponad 40 statycznych i ruchomych prehistorycznych jaszczurów naturalnej wielkości. Dinozaury stoją w grupach, które odzwierciedlają sytuacje, jakie mogły mieć miejsce za ich życia, sprzed ponad 160 mln lat. Częścią DinoParku od roku 2012 jest kino 4D (przebudowane z pierwotnego kina 3D) z ruchomą podłogą i sztucznie wytwarzanym wiatrem, co z pewnością pozwoli Wam jeszcze lepiej wczuć się w akcję filmu o tematyce mezozoicznej. Co roku wyświetlany jest inny obraz. Dzieci mogą wykopać z paleontologicznej piaskownicy „własną“ prehistoryczną kość dinozaura, a starsi zwiedzający dowiedzą się więcej o powstaniu życia na Ziemi przy okazji spaceru po ścieżce edukacyjnej. Całkowitą nowością tegorocznego sezonu jest DinoBike, widokowa jazda na linie zawieszonej bezpośrednio pomiędzy dinozaurami. Te atrakcje zobaczycie tylko w Vyškovie!

W ramach pojedynczej wejściówki udostępnione jest także obserwatorium położone nad DinoParkiem. W sezonie letnim obserwatorium proponuje dzienne obserwacje Słońca, podczas których możecie przy pomocy specjalnych lunet obserwować ruch w słonecznej fotosferze i chromosferze. Przy obserwatorium możecie porównać wielkość planet naszego układu słonecznego w zestawieniu ze Słońcem. Ciekawostki dotyczące wszechświata otaczającego Ziemię poznacie dzięki panelom dydaktycznym

Zmęczeni zwiedzający mogą skorzystać z ławeczek, głodnym polecamy drobne przekąski. W razie jakichkolwiek problemów chętnie pomogą pracownicy zoo. Transport i cały obszar ZOO w Vyškovie są przystosowane dla rodziców z wózkami oraz upośledzonych ruchowo.

Zapraszamy Was do Vyškova na zoologiczno-paleontologiczną wycieczkę z zabawą i nauką oraz możliwością niezwykłego spojrzenia na Słońce!

Godziny otwarcia
styczeń– marzec: tylko ZOO PARK otwarty codziennie 9.00 – 16.00
kwiecień: 9.00 – 18.00; Dinopark w weekendy i święta
maj: 9.00 – 18.00; Dinopark w weekendy i święta, od 17.05. otwarty codziennie
czerwiec – wrzesień: ZOO PARK i DinoPark otwarte codziennie 9.00 – 18.00
październik: ZOO PARK codziennie 9.00 – 17.00; DinoPark tylko w weekendy i 28.10 (ostatni Dinoexpres odjeżdża z ZOO o 16.00)
listopad – grudzień : tylko ZOO PARK od 9.00 do 16.00, DinoPark zamknięty

Nie prowadzimy zwiedzania w grupach zorganizowanych.

Cennik

ZOO + dinopark ZOO (maj-wrzesień) ZOO (październik-grudzień)
dorośli 160,- Kč 80,- Kč 60,- Kč
studenci, seniorzy ponad 65 lat 110,- Kč 50,- Kč 50,- Kč
dzieci 3 – 15 lat 110,- Kč 50,- Kč 50,- Kč
dzieci do 3 lat bezpłatnie bezpłatnie bezpłatnie
ZTP i ZTP/P dorośli 70,- Kč bezpłatnie bezpłatnie
ZTP i ZTP/P dzieci 30,- Kč bezpłatnie bezpłatnie

Całoroczny – dorośli (15 wejść) – 600,- Kč
Całoroczny – dzieci (15 wejść) – 300,-Kč
Dzieci do 3 lat – bezpłatnie
ZTP – osoby z ciężką niepełnosprawnością
ZTP/P – osoby z ciężką niepełnosprawnością z opiekunem
W przypadku wycieczek szkolnych dla opiekuna na każde 15 dzieci jeden bilet bezpłatny

Atrakcje w okolicy:
Muzeum lotnicze Vyškov – www.lhs-vyskov.cz
Aquapark Vyškov – www.antee.cz/bazenvyskov/
Muzeum Vyškovska – www.muzeum-vyskovska.cz
Zamek Slavkov – www.zamek-slavkov.cz
Zamek Bučovice – www.bucovice-zamek.cz
Zamek arcybiskupa Kroměříž – www.azz.cz
Młyn Ruprechtov – www.mlynruprechtov.cz

Zwiedzanie bez barier
Cały obszar ZOO PARKU i DinoParku udostępniony do zwiedzania (włącznie z transportem) jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Galeria Zoo:

Galeria DinoPark:

 

 

ZOO PARK Vyškov 
Przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Miasta Vyškova
Czeska Republika
Cukrovarská 424/9; 682 01 Vyškov
tel/fax: +420 517 346 356
tel. kom +420 725 726 374
e-mail: zoopark@zoo-vyskov.cz
www.zoo-vyskov.cz
GPS: LOC: 49°16´22.118″N, 16°59´48.889″E

Load More Related Articles
Load More By dawid
 • Zoo Zlín

  W Lešnej pod Zlínem leży romatyczny secesyjny pałac z parkiem i wyjątkowym ogrodem zoologi…
Load More In Zoo - Ogrody botaniczne
Comments are closed.

Check Also

Słowackie Lato Alternatywne 21-22.7.2023 – Brezno

Zapraszamy na profil slowacja-latem.pl na facebooku, aby zdobyć 4 karnety na Festiwal Słow…