Bruntál – malownicze miasteczko liczące 17 tysięcy obywateli położone w północnowschodniej części Czeskiej Republiki , założone w roku 1213. Jego okolice oferują nieprzebrane możliwości wycieczek.

Miasto Bruntál leży w pobliżu od najwyższej góry Jesioniku – Praděd i równocześnie kilka kilometrów od zapory Slezská Harta. „Brama wejściowa do Jesioników“, „miasto między górami i wodą“ – tak słusznie nazywany jest Bruntál . Na swoje wyjdą miłośnicy zarówno letnich jak i zimowych wakacji. W zimie , pobliskie ośrodki górskie Karlov i Praded zapewniają dużą ilość tras dla narciarzy , latem wiele szlaków turystycznych.

Zapora Slezska Harta należy do ulubionych miejsc turystów, wędkarzy, miłośników sportów wodnych, żeglarzy i surferów. Co więcej, wokół zbiornika corocznie odbywa się szereg atrakcyjnych imprez (zlot wodników, zawody rowerowe,…).

 

W pobliżu Bruntálu znajdują się wulkany – np. Venušina, Velky Roudny, Maly Roudny, Uhlirský vrch. Są łatwo dostępne , a widoki z nich wyjątkowo piękne. Do równie ciekawych miejsc należą Petrowe kamienie, Velky kotel, wodospad Bílé Opavy i szczytowo pompowa wodna Dlouhé Stráně, jedyna na świecie w swoim rodzaju.

 

 

Także samo miasto zadowoli miłośników kultury, rozrywki, aktywnego odpoczynku. Możemy wspomnieć Wellness centrum ze sloną wodą i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, zamek, rynek, Gabrielův i Dom kulturyu. Kilka hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater oferuje zakwaterowanie z szeroką gamą usług , restauracje serwują smaczne regionalne specjały , kawiarnie, bary, dyskoteki są gotowe zadbać o komfort i rozrywki dla gości. W ciągu roku odbywa się w mieście całe mnóstwo interesujących wydarzeń (Dni miasta Bruntál, festiwal jazzowy, bruntalskie indiańskie lato,…). Goście Bruntalu na pewno nie będą rozczarowani, zaczerpną nowych sił i będą tu chętnie wracać!

Nowością sezonu letniego jest aplikacja geolokalizacji GeoFun, która poprzez zabawną formę zapoznaje gości z zabytkami, historią i legendami miasta Bruntal i jego okolic.

Bruntal i jego okolica jest dla wszystkich – dla miłośników historii, kultury, sportu i pięknej przyrody. Serdecznie zapraszamy – przyjedźcie i przekonajcie się sami!

 

Centrum informacji Miasta Bruntal
nám. Míru 7, 79201 Bruntál
tel: +420 554 706 525
e-mail: mic@mubruntal.cz
www.mubruntal.cz
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 8.00-16.30
sobota: 9.00-16.00 (od czerwca do września)

Urząd Miejski Bruntál
Nádražní 20, 792 01 Bruntál
tel. +420 554706111
www.mubruntal.cz

Load More Related Articles
Load More By dawid
  • Praga

    Najwspanialsze miasto Republiki Czeskiej, niektórzy uważają ją za jedną z piękniejszych st…
  • Ostrava

    OSTRAWA PEŁNA BARW, SZTUKI, ZABAWY, ZIELENI, ZABYTKÓW TECHNIKI, KAWIARNI, TECHNOLOGII I ST…
  • Szpindlerowy Młyn

    Špindlerův Mlýn (Szpindlerowy Młyn) jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną miejsc…
Load More In Miasta
Comments are closed.

Check Also

Słowackie Lato Alternatywne 21-22.7.2023 – Brezno

Zapraszamy na profil slowacja-latem.pl na facebooku, aby zdobyć 4 karnety na Festiwal Słow…